Myśl wizualnie

ThinkFlow pomoże Ci zapisywać swoje
myśli szybko i wydajnie.

Mapa myśli to pewna forma notatki, która może nam służyć zarówno do celów wewnętrznych, jak i do współdzielenie informacji z innymi osobami. W ThinkFlow mapy można udostępniać i współdzielić z innymi użytkownikami systemu. Co jednak, jeśli chcemy naszą mapę pokazać szerszemu gronu użytkowników, którzy nie mają kont w ThinkFlow?

Rozwiązaniem są mapy publiczne.

Czytaj więcej »

Pracując na co dzień z mapami myśli czasami odkrywamy, że potrzebujemy dodać więcej informacji, niż mieści się w standardowej strukturze. W tym celu możemy wykorzystać notatki lub możliwość załączania plików do mapy. Jeśli zaś chcemy zbudować mapę, w której znajduje się dużo odnośników do treści zewnętrznych – wystarczy, że wkleimy do nich link! Dla ThinkFlow będzie to aktywne łącze, które pozwoli błyskawicznie przejść do konkretnych miejsc.

Czytaj więcej »

Stworzyliśmy szablony map myśli, by ułatwić Wam porządkowanie przemyśleń i nakierować Was na właściwe tory, gdy zastanawiacie się nad niektórymi tematami. Szablony także przyspieszą Waszą pracę dzięki temu, że zawierają już podstawową strukturę mapy myśli.

Oczywiście można ją dowolnie modyfikować i rozwijać, więc nie musicie ograniczać się wyłącznie do zaproponowanych przez nas bąbli. Wszystkie omówione szablony przygotowaliśmy także w językach rosyjskim i angielskim.

Wybraliśmy kilka, naszym zdaniem, ważnych obszarów na początek, oto one.

Czytaj więcej »

Pewnie nie raz braliście udział w długim spotkaniu, gdzie omawiane były różne kwestie, jednak zabrakło konkretnych decyzji, a po jakimś czasie już nikt nie pamiętał, o czym tak naprawdę była rozmowa.

Dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami naszym szablonem notatki ze spotkania, które wykorzystujemy od kilku lat. Nie jest to pewnie jedyne słuszne podejście, ale nam sprawdza się całkiem dobrze :)

mapy_myśli - notatka ze spotkania

Czytaj więcej »

Mapy-myśli---dlaczego-warto-small

Czy wiecie, że korzystanie z map myśli potrafi zwiększyć produktywność nawet o 30%? Dziś przypomnimy Wam w formie wizualnej, dlaczego warto korzystać z tego narzędzia i jakich efektów możecie się spodziewać. A jak u Was sprawdzają się mapy myśli?

 

Czytaj więcej »

Zauważyliśmy, że podczas rozpisywania jakiegoś pomysłu za pomocą map myśli często pojawia się nam w głownie jego nieco inna wersja.

Np. gdy wymyślamy strategię marketingową dla naszego nowego produktu dochodzimy do momentu, gdy trzeba podjąć ważną decyzję, która istotnie wpłynie na resztę koncepcji. Chcielibyśmy  rozpisać zarówno jedną jak i drugą wersję pomysłu bazując na tym, co stworzyliśmy do tej pory.

Czytaj więcej »

historia_mapy_00W ThinkFlow możliwe jest swobodne odtworzenie całego procesu, jaki doprowadził Cię do obecnego wyglądu mapy myśli. Dzięki temu możesz szybko ustalić, jak właściwie doszedłeś do takich, a nie innych przemyśleć i skąd się one wzięły. Często wyniki mogą się okazać dość zaskakujące. :)

Czytaj więcej »Współdzielenie mapThinkFlow umożliwia wspólną pracę na mapach myśli. Dzięki funkcjom „Prześlij mapę” oraz „Współdziel mapę” udostępnianie wyników swojej pracy jest niezwykle szybkie i proste.

 

Dziś pokażemy Wam, jak działają i czym się różnią te dwa rozwiązania.

 

Czytaj więcej »

Jak przygotować plan pracy magisterskiej?Tworzenie map myśli wcale nie jest procesem skomplikowanym. Z ThinkFlow będziesz zaskoczony, jak szybko i prosto możesz stworzyć pierwszą mapę. Pokażę Ci to w kilku prostych krokach na przykładzie planu przygotowania pracy dyplomowej.

 

Podstawowe pytanie – czy już masz konto ThinkFlow? Jeśli nie, odwiedź http://app.thinkflow.pl i zarejestruj się. Bez obaw – do trzech map jednocześnie możesz mieć zawsze, bez żadnych opłat. Po rejestracji od razu będziesz mógł zacząć tworzenie mapy. Kliknij ikonkę „Dodaj mapę” i zacznij proces twórczy!

Czytaj więcej »

Czym są mapy myśli? ThinkFlowMapa myśli to pojęcie, które coraz częściej zaczyna pojawiać się na licznych szkoleniach, kursach i coraz częściej – w firmach. Czym tam naprawdę są więc mapy myśli? Spróbujmy odczarować ten magiczny termin i pokazać, że nie jest to wbrew pozorom żadne skomplikowane narzędzie.

Czytaj więcej »