Myśl wizualnie

ThinkFlow pomoże Ci zapisywać swoje
myśli szybko i wydajnie.

Jak sporządzać efektywne notatki ze spotkania

Pewnie nie raz braliście udział w długim spotkaniu, gdzie omawiane były różne kwestie, jednak zabrakło konkretnych decyzji, a po jakimś czasie już nikt nie pamiętał, o czym tak naprawdę była rozmowa.

Dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami naszym szablonem notatki ze spotkania, które wykorzystujemy od kilku lat. Nie jest to pewnie jedyne słuszne podejście, ale nam sprawdza się całkiem dobrze :)

mapy_myśli - notatka ze spotkania


Oczywiście, najlepiej jest wykorzystać mapy myśli, bo umożliwiają one błyskawiczne, hasłowe notowanie i oddanie przebiegu spotkania.

Szablon, który udostępniliśmy zawiera zarówno takie podstawowe informacje jak to kiedy spotkanie się odbyło i kto brał w nim udział, jak i te bardzo ważne z punktu widzenia efektywności: cel, podjęte decyzje i następne kroki.

Dzięki temu niezależnie od tego na jaki temat było spotkanie, zawsze będziemy wiedzieli po co się spotkaliśmy i co ustaliliśmy. Najlepiej notować bezpośrednio na spotkaniu, ponieważ struktura naszej mapy myśli narzuca pewien rygor i trzymanie się głównego wątku.

Czasem jednak bywa tak, że rozmowa schodzi na nieco inne tory, albo pojawiają się nowe wątki. Na to też trzeba być gotowym, bo to często źródło nowych pomysłów.

Dlatego nasza mapa zawiera każdy istotny poruszony temat i w wypadku, gdyby nie wszystkie wątki udało się wyjaśnić na jednym spotkaniu, możemy zapisać sobie kwestie do dalszej dyskusji.

 

Co sądzicie na temat takich notatek? Jak Wy sobie radzicie z notowaniem na spotkaniach? Czekamy na odpowiedzi w komentarzach.

 

 

Stwórz swoja pierwszą mapę

i przekonaj się jakie to proste...

Załóż konto i przetestuj