Myśl wizualnie

ThinkFlow pomoże Ci zapisywać swoje
myśli szybko i wydajnie.

Linki zewnętrzne, pliki i notatki w ThinkFlow, czyli przydatne ułatwienia w pracy z mapą

Pracując na co dzień z mapami myśli czasami odkrywamy, że potrzebujemy dodać więcej informacji, niż mieści się w standardowej strukturze. W tym celu możemy wykorzystać notatki lub możliwość załączania plików do mapy. Jeśli zaś chcemy zbudować mapę, w której znajduje się dużo odnośników do treści zewnętrznych – wystarczy, że wkleimy do nich link! Dla ThinkFlow będzie to aktywne łącze, które pozwoli błyskawicznie przejść do konkretnych miejsc.

Dodawanie linków w mapie myśli

Aby dodać link w mapie myśli, wystarczy skopiować adres, który chcemy zamieścić i wkleić go bezpośrednio w treść danego pomysłu. ThinkFlow rozpozna, że jest to link i pozwoli od razu kliknąć na adres i przejść do niego bezpośrednio. Dla ułatwienia w rozróżnieniu pomysłów zawierających linki są one dodatkowo oznaczone specjalną ikonkę. Poniżej przykład wykorzystania tej funkcji:

linki

Dodawanie plików do mapy myśli

Jeżeli pomysły, które zapisujesz w mapie mają swoje szersze omówienie w pliku, możesz go dodać do swojej mapy. W tym celu zaznacz konkretny pomysł i w menu Ustawienia wybierz opcję „Dodaj plik”. Wszystkie pomysły, do których dodano plik będą oznaczone specjalną ikonką pozwalającą na ich łatwe odnalezienie na mapie. Jeśli dodałeś plik omyłkowo lub nie do tego pomysłu, do którego chciałeś, naturalnie możesz go w dowolnym momencie usunąć. Zobacz, jak wygląda mapa z dodanymi plikami:

pliki

Dodawanie notatek do mapy myśli

Jeśli potrzebujesz napisać komentarz do swojego pomysłu, a nie chcesz zamieszczać go bezpośrednio w treści mapy, możesz skorzystać z notatek. Notatki to proste i pomocne rozwiązanie, które często pomaga dojść do tego „Co autor miał na myśli”. Szczególnie w przypadku współdzielenia mapy pomiędzy użytkownikami.

Aby dodać notatkę wystarczy że zaznaczysz określony pomysł, w okienku „Notatka” menu Ustawienia wpiszesz jej treść i naciśniesz „Zapisz”. Pomysły uzupełnione o notatki będą dodatkowo oznaczone ikonką, aby ułatwić ich późniejsze odnalezienie. Poniżej możesz zobaczyć, w jaki sposób w jaki sposób wygląda mapa z dodanymi notatkami.

notatki

 

Podsumowując, w ThinkFlow możesz ułatwić sobie pracę z mapami myśli korzystając z trzech prostych udogodnień – dodawania linków, plików oraz notatek.

pliki, notatki, linki

Stwórz swoja pierwszą mapę

i przekonaj się jakie to proste...

Załóż konto i przetestuj