Myśl wizualnie

ThinkFlow pomoże Ci zapisywać swoje
myśli szybko i wydajnie.

Publiczne mapy myśli – jak osadzić mapę na zewnętrznej stronie internetowej

Mapa myśli to pewna forma notatki, która może nam służyć zarówno do celów wewnętrznych, jak i do współdzielenie informacji z innymi osobami. W ThinkFlow mapy można udostępniać i współdzielić z innymi użytkownikami systemu. Co jednak, jeśli chcemy naszą mapę pokazać szerszemu gronu użytkowników, którzy nie mają kont w ThinkFlow?

Rozwiązaniem są mapy publiczne.

Czym jest mapa publiczna

Mapa publiczna to mapa, którą zdecydowaliśmy się pokazać szerszemu gronu odbiorców. Może ona zostać udostępniona za pomocą linku, bądź też osadzona na dowolnej stronie internetowej. Musimy pamiętać, że jeśli upublicznimy mapę, będzie miał w nią wgląd każdy, kto zna link lub wejdzie na stronę internetową, na której jest osadzona.

Aby upublicznić mapę, najedź na jej nazwę, otwórz podręczne menu i wybierz opcję „Upublicznij”

02a-publiczne-mapy

ThinkFlow wyświetli wtedy dwie informacje:

1. Link do mapy, który możesz przekazać dowolnej osobie, wkleić na Facebooka lub wysłać mailem

2. Kod HTML do osadzenia mapy na stronie. Za pomocą tego prostego kodu wkejonego w treść strony internetowej lub bloga będziesz mógł pokazać swoją mapę szerszemu gronu odbiorców.

02b-publiczne-mapy

 

Poniżej możesz zobaczyć przykład mapy osadzonej za pomocą wyganerowanego kodu uzupełnionego o dwa proste parametry określające wysokość i szerokość ramki, w której osadzona jest mapa.

<iframe src=http://app.thinkflow.pl/public/308add9bb759269ba72af0b615fb6f08bced7c2a width=”860px” height=”800px” ></iframe>

Zobacz mapę w nowym oknie

Stwórz swoja pierwszą mapę

i przekonaj się jakie to proste...

Załóż konto i przetestuj