Myśl wizualnie

ThinkFlow pomoże Ci zapisywać swoje
myśli szybko i wydajnie.

Jak szybko zacząć pracę z ThinkFlow?

Rejestracja i logowanie

Aby założyć konto w ThinkFlow odwiedź stronę http://app.thinkflow.pl i wybierz wariant rejestracji. Możesz założyć nowe konto ręcznie lub skorzystać ze swojego profilu w portalu Facebook i zrobić to automatycznie. Pod tym samym adresem będziesz mógł się zalogować do aplikacji.

 

Pierwsze logowanie

Gdy pierwszy raz zalogujesz się do ThinkFlow, trafisz na ekran z listą map. W tym miejscu możesz dodawać, usuwać i edytować mapy czy też porządkować je za pomocą folderów.

tf-jak zaczac 01

Aby rozpocząć tworzenie mapy wybierz przycisk Dodaj nową mapę, znajdujący się w górnej części ekranu.

tf-jak-zaczac-02

Tworzenie mapy

Przy tworzeniu mapy korzystamy z dwóch podstawowych elementów – dodawania oraz kasowanie konkretnego pomysłu. W zależności od tego, w którym miejsuc będziemy naciskając przycisk Dodaj, tam dodamy nowy pomysł – zawsze jako dziecko pomysłu, który mamy w danej chwili aktywny.

tf-jak-zaczac-03

 

Pomysłu możemy następnie swobodnie przesuwać pomiędzy konkretnymi poziomami, budując mapę w takiej formie, jaka najbardziej odzwierciedla nasz zamysł.

 

Skróty klawiaturowe

Przy tworzeniu mapy przydatne okazuje się używanie skrótów klawiaturowych. Poniżej lista skrótów, które uwzględnia ThinkFlow.

 

Skróty ogólne
INSTAB Dodaj nowy pomysł
ENTER Dodaj nowy pomysł na tym samym poziomie
DELBACKSPACE Usuń pomysł
Nawigacja pomiędzy pomysłami
SPACE Pokaż/ukryj gałąź
+- Zoom in, out

Edycja
ENTER Zatwierdź zmiany
ESC Skasuj zmiany
SHIFT+ENTER Zacznij od nowej linii
CTRL+E edytuj
Formatowanie
CTRL+B Czcionka pogrubiona
CTRL+I Czcionka italic
ALT+SHIFT- Powiększ / zmniejsz czcionkę

Przenoszenie
CTRL+X wytnij
CTRL+C kopiuj
CTRL+V wklej

Więcej
CTRL+Z Wróć
CTRL+Y Powtórz

 

Lista skrótów jest zawsze dostępna w aplikacji. Wystarczy na ekranie tworzenia mapy przycisnąć na klawiaturze F1 lub znajdujący się w prawym górnym ekranu znak zapytania.

Ikony i formatowanie

ThinkFlow pozwala na dodawanie ikon i formatowanie wyglądu konkretnych pomysłów. Służy do tego ekran Ustawienia, domyślnie widoczny po prawej stronie ekranu.

ThinkFlow - Ustawienia

 

 

Obrazy

W odróżnieniu od Ikon, obrazy są większe i zwykle wykorzystuje się je do oznaczania gałęzi na wysokim poziomie. Aby dodać obraz należy zaznaczyć pomysł i wybrać opcję „dodaj obraz” z okna „Ustawienia”.

Dodawanie obrazów do mapy myśli